Pērn Rēzeknes pilsētā, Rēzeknes un Viļānu novados dzēsti 225 ugunsgrēki


2020.gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 54 ugunsgrēkus Rēzeknes pilsētā, 142 ugunsgrēkus Rēzeknes novadā un 29 ugunsgrēkus Viļānu novadā. Uz glābšanas darbiem Rēzeknē ugunsdzēsēji glābēji steidzās 64 reizi, savukārt Rēzeknes un Viļānu novados – 84 un 16 reizes.
Rēzeknes novadā tika dzēsti seši meža ugunsgrēki un 55 kūlas ugunsgrēki, Viļānu novadā četri meža ugunsgrēki un 13 kūlas ugunsgrēki, savukārt Rēzeknes pilsētā nav reģistrēts neviens meža ugunsgrēks un kūlas ugunsgrēku skaits nav salīdzinoši liels – 11 ugunsgrēki. Saņemti arī vairāki maldīgi izsaukumi – 64 Rēzeknes pilsētā, 38 Rēzeknes novadā un astoņi izsaukumi Viļānu novadā.

2020.gadā Rēzeknes pilsētā gāja bojā viens cilvēks (2019.gadā bojāgājušo ugunsgrēkos nebija). Rēzeknes novadā ugunsgrēkos gāja bojā četri cilvēki, kas ir divas reizes vairāk nekā 2019.gadā, kad bojāgājušo bija divi. Viļānu novadā gan 2020.gadā, gan 2019. gadā bojāgājušo nebija.

Rēzeknes pilsētā ir krasi samazinājies cietušo cilvēku skaits. 2020.gadā pilsētā cieta 1 cilvēks, savukārt 2019.gadā pilsētā ugunsgrēkos cieta setiņi cilvēki. Rēzeknes novadā palielinājās cietušo skaits un tie bija astoņi cilvēki, 2019.gadā cieta seši cilvēki. Viļānu novadā cieta viens cilvēks, kaut gan 2019.gadā cietušo novadā nebija.

Pērn Rēzeknes pilsētā tika izglābti divi cilvēki, 2019.gadā ugunsdzēsēji glābēji izglāba septiņus nelaimē nonākušus cilvēkus. Aizvadītajā gadā Rēzeknes novadā izglābti divi cilvēki, Viļānu novadā viens cilvēks, kas ir neliels, bet tomēr palielinājums, jo 2019..gadā ne Rēzeknes, ne Viļānu novadā izglābto ugunsgrēkos nebija.
Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji steidzas uz izsaukumiem, lai dzēstu ugunsgrēkus un glābtu cilvēkus. Arī katrs no mums var glābt savu un tuvu cilvēku dzīvības – uzstādot dzīvojamās telpās dūmu detektoru, kas ar skaļu skaņas signālu brīdinās par izveidojušos sadūmojumu. Nodrošināt savu privātmāju ar ugunsdzēsības aparātu, lai gadījumā, ja ugunsnelaime tomēr ir izcēlusies, mēģināt apslāpēt liesmas. Ievērot ugunsdrošības noteikumu prasības un gadījumā, ja pamanāt ugunsgrēku vai kādu citu notikumu, kad ir apdraudēta kāda cilvēka dzīvība vai veselība – zvaniet uz tālruņa numuru 112.Plašākai informācijai:

Irita Slavinska

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Latgales reģionā

Tel. 25729605, irita.slavinska@vugd.gov.lv