Kaunatas apvienības pagastos “Veltiņ veļas Sniegavīri!”


Visa janvāra garumā mūs priecēja baltas ziemas noskaņa. Necerēti uzsnigusī sniega sega ļāva doties ikvienam ziemas prieku baudīšanā. Ne velti atziņa vēsta:

Tici sapnim- tas piepildīsies,

Ceri uz brīnumu- un tas nāks…

Ar tik skaistiem un cerības pilniem vārdiem, šogad esam uzsākuši Jauno 2021.gadu - baltos toņos. Kā dabas brīnums no debesīm vēlās baltais sniegs un pārklāja zemi, laukus, mežus, kokus, māju jumtus un kalnu virsotnes. Tas deva mums visiem divkāršu prieku un ļāva uzreiz mesties sniega kupenās, un velt, velt, velt lielos Sniegavīrus. Jo izsludinātie konkursi visos Kaunatas apvienības pagastos sita augstu vilni. Visu janvāra mēnesi varējām ļauties fantāzijām, un veidot dažādus lielus un mazus, īsus un garus, radošus un sportiskus, ģimeniskus un laimīgus sniega večus un dāmas. Aktīvi darbojoties gan ģimenēm kopā, gan individuāli , tapa brīnumjauki darbiņi svaigā gaisā, un katrā no pagastiem tika iesūtīti daudz un dažādi smaidīgi, laimīgi un atraktīvi Sniegavīri. Kopības sajūta, kas mudināja satuvināt kopā ģimenes un lietderīgi pavadīt laiku, mums organizatoriem deva lielu gandarījumu, jo mūs vienmēr priecē iedzīvotāju atsaucība, prieks ko darīt, un gandarījums, ka kādam patīk to darīt. Ļoti vēlamies pateikties visu pagastu ļaudīm, par dalību konkursā un lielo atsaucību.

Čornajas tautas nama vadītāja Santa Viša Gaisiņa saka tā: vēlos pateikties par dalību konkursā "Sniegavīru laiks" saviem Čornajas iedzīvotājiem:

Emīlijai un Ksenijai Aleksejevām -nominācijā “Laimīgais sniegavīrs”,

Svetlanai un Jegoram Beļusoviem- nominācijā “Sportiskais sniegavīrs”,

Melānijai un Reinholdam Brolišiem -nominācijā "Čornajas lūši",

Endijai Mariannai Brolišai - nominācijās “A-ū, es te!” un "Sarkanpodziņš",

Višu - Gaisiņu ģimenei nominācijā "Sniegavīru ģimene",

Ņikitam Cjunskim – nominācijā "Tumsas lēdija",

Zanei Uškānei - nominācijā "Lielais un stiprais sniegavīrs",

Vadimam Ramkovičam- nominācijā "Sniegavīra sieva".


Ratnieku tautas nama vadītāja Vija Jeršova saka: pie mums konkursā piedalījās kopā 19 bērni un jaunieši , kā arī 4 ģimenes sekojošajās nominācijās:

“Visģimeniskākie sniegavīri”- Kristīnes un Artūra Kukuļu ģimene

“Visvarenākais sniegavīrs” - Alīnas un Maksima Jaroševiču ģimene

“Ačgārnais sniegavīrs” - Snežanas un Oļega Spruktu ģimene

Skatītāju simpātija “Gada simbols” – Andris Eisaks

“Visoriģinālākā sniega skulptūra” - Sņežana Sprukte

“Baltā lēdija” - Vlada Merzlova

“Vakarīgais seriāls” -Jānis Petuhovs, Rolands Petuhovs, Deniss Ņikitins

“ Vismazākais sniegavīrs” - Emīlija Petuhova


Paldies, saka Stoļerovas Saietu nama vadītāja Dzintra Gribuste saviem 25 sniegavīru autoriem, par radošu konkursa “Veļam, veļam, veļam, lielu Sniegavīru ceļam” norisi šādās nominācijās:

“Ģimeniskākā kopiena”- Tatjanas Katkovskas ģimene, Edgara un Ināras Anču ģimene, Oksanas un Valda Drunku ģimene, Aigara un Dzintras Gribustu ģimene.

“Oriģinālākā kopiena” -Edgara un Ināras Pavlovsku ģimene, Jurija un Aļonas Galaju ģimene, Mikucku ģimene, Ināras un Anatolija Petuhovu ģimene.

“Mūsdienīgākā kopiena”- Modra un Lauras Seņkānu ģimene, Aigara un Jūlijas Spruktu ģimene.

“Krāšņākā kopiena”- Evijas Ameļko ģimene, Sandras Prančas ģimene, Samanta Pavlova.

“Skatītāju simpātija”- Irēnas un Jurija Baltiņu ģimene, Aurēlija Arbidāne, Ingus Lukša.


Griškānu kultūras nama vadītāja Ināra Daugule un jaunatnes lietu organizators Igors Isupovs pateicas saviem aktīvajiem dalībniekiem par sniegavīru velšanu un celšanu:

Vijai Provejai, Ingai Oltiņai ar ģimeni, Alisai Lisickai (5 gadi), Andrejam Grocam, Arkādijam Ladusim.


Kaunatas jauniešu centra “Buras” vadītāja Tamāra Kablanova cildina savus kaunatiešus un lepojas, ka kopumā sacelti un savelti 22 sniegavīri un sniega skulptūras.

Nominācijā „Atraktīvākais sniegavīrs” uzvaras laurus plūca Potašovu ģimenes uzceltie un moderni sapucētie lustīgie sniegavīri.

Nominācija „Augstākais sniegavīrs” piešķirta Kablanovu ģimenes kopdarbam. Augsts un stalts sniegavīrs, kurš šajā ārkārtas situācijas laikā atgādina par sejas masku nēsāšanu.

Par jautrāko tika atzīts jaunietes Ievas Sutinas sniegavīrs, kurš uz pasauli skatās ar kājām gaisā nominācija „Jautrais sniegavīrs”.

Nominācija „Dižākais sniegavīrs” tika piešķirta Renāra un Artjoma kopdarbam. Jauniešu uzceltais sniegavīrs ne tikai dižs un brašs, bet arī atgādina mums par distancēšanos ārkārtas situācijas laikā.

Nominācijā „Vissuperīgākais sniegavīrs” tika apbalvotas mazās meitenes Madara un Patrīcija, kuras uzcēla jaukus sniegavīrus savā augumā.

Smaids padara mūs laimīgākus, dzīvespriecīgākus, kā arī piešķir ārējam izskatam savu šarmu, tāpēc nominācijā „Šarmantākais sniegavīrs” balvas saņēma Anna Pavlovska ar savu smaidošu sniegavīru.

Nominācijā „Sapucētais sniegavīrs” tika apbalvota Skudru ģimene ar sapucētiem, safrizētiem sniega trīnīšiem.

Nominācijā „Spožākais sniegavīrs” tika apbalvota Alise Brokāne. Viņas sniegavīrs ar lampiņām un gaismu atstarojošo vesti palielināja satiksmes dalībnieku drošību.

Nominācijā „Elegantākais sniegavīrs” balva tika piešķirta Emīlijas Bernānes sniegavīram.

Nomināciju „Iespaidīgākā skulptūra” ieguva Bernānu ģimene. Viņiem sanāca īsta arhitektūra no sniega.

Nominācijā „Mazākais sniegavīriņš” balvu saņēma Snežana Ševčenko.

Nominācija „Ģimeniskais sniegavīrs” tika piešķirta Soldonu ģimenei par izveidoto sniegavīru kuplo saimi. Šī ģimene saņēma arī balvu nominācijā „Spicākais sniegavīrs”.

Nominācijā „Radošākā skulptūra” balvu saņēma Varvara un Gļebs Spruževnieki ar šī gada simbolu - Vērsi.

Nominācijā „Sirsnīgākais sniegavīrs” balvu saņēma Olga Strode ar saviem maziem sniega mīlulīšiem.

Nominācijā „Draudzīgākais sniegavīrs” balvu saņēma mazais Ralfs ar tēti Edgaru Potašovu.

Nomināciju „Iepriecinošs sniegavīrs” ieguva Dubrovsku ģimene.

Nominācijā „Svētku sniegavīrs” tika apbalvota Kvjatkovsku ģimene.

Nominācijā „Izturīgākais sniegavīrs” balvu saņēma jauniete Linda Keisele. Viņas sniegavīrs veidots no siena un plēves.

Nominācijā „Strādīgais sniegavīrs” balvu saņēma Allas Silovas sniegavīrs, kurš cītīgi apsargā māju.

Nominācijā „Dejojošais sniegavīrs” balvu saņēma Roberta Gribusta sniegavīri.

Sociālajos tīklos „Facebook” jauniešu centra „Buras” lapā notika nominācijas „Skatītāju simpātija” noteikšana. Sekojam un apsveicam!


Mākoņkalna pagasta brīvā laika pavadīšanas centra “Strops” vadītāja Jekaterina Itkača sūta pateicības vārdus konkursa aktīvistiem. Kopumā saņēmām 33 varoņu fotogrāfijas. Ik pa laikam mūsu pagalmos parādījās dažādi sniegavīri. Bija ļoti grūti izvēlēties uzvarētājus. Taču žūrija izdarīja izvēli:

3.vieta piešķirta “Milzu sniegavīram” , autori Anastasija, Nikola, Sofija

2.vieta piešķirta “Sniegavīru ģimene”, autores Lillija, Lizolete, Vika

1.vieta piešķirta “Burvīgais sniegavīru pāris”, autori Andrejs, Kristīne.

Īpaša balva, par lielāko skatījumu skaitu facebook.com piešķirta “Drosmīgais sniegavīru pāris”, autori Ludmila un Maksims. Patīkami, ka konkursā piedalījās bērni un viņu vecāki. Paldies ikvienam dalībniekam par jūsu aktīvo dalību! Balvas tiks piešķirtas individuāli.

Atbilstoši žūrijas redzējumam un vērtējumam katrs dalībnieks bija ieguvējs, un visus noteikti sasniedza gaidītās balvas!

Būsim arī turpmāk tikpat aktīvi, lidosim sniegotos sapņos, izbaudīsim pūkainās sniegpārslas, kas nokrīt uz jūsu plaukstām un degungala, rosīsimies, darbosimies un sūtīsim jaunu konkursu rezultātus. Uz sadarbību!


Materiālu par sniegavīru konkursiem

apkopoja

Stoļerovas Saietu nama vadītāja

Dzintra Gribuste