SKRIEŠANAS SERIĀLS 50KM 7 DIENĀ GRIŠKĀNU PAGASTĀ - LATVIJAS VESELĪBAS NEDĒĻA


No 28. Maija līdz 3.jūnijam visā Latvijā notika Latvijas Veselības Nedēļa 2018 jeb MoveWeek. Šī pasākuma ietvaros Griškānu pagastā notika vēl nebijis skriešanas seriāls, kura laikā 7 dienās dalībniekiem nācās pievarēt 50 kilometrus.

Katru dienu plkst. 19.00 visi skriet gribētāji pulcējās stāvlaukumā blakus Griškānu pagasta pārvaldei. Sākums bija ļoti optimistisks, jo jau pirmajā dienā, kura bija pirmā diena uzreiz pēc "Bigbank Skrien Latvija" pusmaratona, sanāca sapulcināt deviņus skriet gribētājus. Saulains laiks, lieliska atmosfēra un vēlme uzlabot savu fizisko sagatavotību, kā arī pārbaudīt savas spējas, motivēja dalībniekus pievarēt katrā no dienām sekojošas distances: 1.diena - 5km, 2.diena - 7,09km, 3.diena - 12km, 4.diena - 5,46km, 5.diena - 7,23km, 6.diena - 7,28km, 7.diena - 8,71km.

Sapulcējoties 2.dienas skrējienam skriešanas seriālam piebiedrojās arī Griškānu pagasta pārvaldes priekšsēdētājs Jānis Aleksāns, kurš uzdeva diezgan ievērojamu tempu visiem skrējiena dalībniekiem, pievarot distanci 7,09km. Lielisks starts, patīkams nogurums par spīti vakara karstajiem laikapstākļiem.

Pirmās divas dienas aizritēja kuplā skaitā, taču sākot ar 3.dienu un pārējām dienām, distances nācās pievarēt jau daudz mazākā dalībnieku skaitā, taču tas netraucēja sasniegt kopīgo mērķi - noskriet 50km 7 dienās. Vēl jo vairāk, Pēdējā dienā 3 dalībnieku sastāvā ar Griškānu pagasta pārvaldes priekšsēdētāju priekšgalā 50km robeža tika pārsniegta pat par 2,77km un kopējā distance 7 dienās sastādīja 52,77km.

Galvenā skrējiena doma "50km 7 dienās" bija rādīt piemēru, ka nospraužot kopīgu mērķi, ir iespējams to sasniegt, atliek vien atbildēt uz jautājumiem: Kā? Kur? Kad?

”Neliec sev ierobežojumus. Jo vairāk tu tiecies pēc kaut kā, jo vairāk Tu varēsi sasniegt!”

Maikls Felpss /ASV olimpiskais čempions peldēšanā/

Kas ir Veselības nedēļa jeb MoveWeek?

“NowWeMOVE” ir lielākā Eiropas “sports visiem” kampaņa, kuras vīzija ir līdz 2020.gadam iesaistīt fiziskajās aktivitātēs par 100 miljoniem vairāk eiropiešu. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. NowWeMOVE projektu jau ceturto gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Veselības nedēļas ietvaros visā Latvijā notiek dažādi jau bijuši un jauni pasākumi, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori nodrošina jebkādas fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešana, nūjošana, pārgājieni, riteņbraukšana, pievilkšanās, lēkšana ar lecamauklu u.c.

Igors Isupovs

Griškānu pagasta jaunatnes lietu speciālists


Griškānu pagasta pārvaldes adrese:

Sekojiet līdzi notikumiem arī šeit:

  • Facebook Social Icon
  • Facebook Reflection

Centrālā iela 27, ciems Sprūževa, Griškānu pagasts, Rēzeknes novads, LV-4641

Tel: + 371 64640431

E-pasts: info@griskani.lv

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now