"VAKARA SARUNAS PAR SVARĪGO" LŪZNAVAS MUIŽAS KULTŪRAS ŠĶŪNĪ


Lūznavas jaunieši aicina uz pasākumu “Vakara sarunas par svarīgo”

Trešdien, 16. maijā, plkst. 18.00 Lūznavas jauniešu iniciatīvu grupa aicina uz izglītojošu pasākumu ar kino, mūziku un diskusijām – "Vakara sarunas par svarīgo". Pasākums notiks jaunatklātajā Lūznavas muižas “Kulturys škiunī” un rosinās sarunu starp jauniešiem par mūsdienās svarīgām tēmām.

Izglītojošā pasākuma “Vakara sarunas par svarīgo” projekta ideja ir raisīt komunikāciju un sarunu starp jauniešiem par tēmām, kas ir visaptverošas pasaules problēmu mērogā, piemēram, rasisms, vardarbība, feminisms, globālā sasilšana, u. c., kā arī aktualizēt notikumus un cilvēku likteņus Latvijas simtgades kontekstā. 16. maija vakara programmā tiks rādītas filmas "Lidija" un "Savējie sapratīs. Sešdesmitie. Sākums”. Šo filmu temati sasaucas – tie ir sapņi par brīvu Latviju. Dokumentālās filmas “Savējie sapratīs” saturs atklāj pagājušā gadsimta 60. gadu latviešu rokmūziķu centienus, spītējot cenzūrai un aizliegumiem, savās dziesmās ievīt tautas alkas pēc brīvības un neatkarības, bet filma "Lidija” stāsta par Lidiju Lasmani-Doroņinu, kuru filmas autors, režisors Andrejs Verhoustinskis sauc par "sirdsapziņas cietumnieci”. Padomju okupācijas laikā Lidija tika arestēta vairākas reizes, kopumā ieslodzījumā pavadot 14 gadus, lai gan viņas vienīgais noziegums bija sapnis par brīvu Latviju. Pēc filmu noskatīšanās notiks saruna ar filmas “Savējie sapratīs” režisoru Mareku Bērentu, Latvijas Okupācijas muzeja Audiovizuālo materiālu krātuves vadītāju, Leldi Neimani un kinospeciālisti Ievu Pitruku.

Līdzās kino raisītajām sarunām vakara gaitā muzicēs dziesminieks Kārlis Kazāks, kurš pazīstams ne tikai ar savu muzikālo sniegumu, bet arī Latvijas apceļošanas projektu “Velomūzika”. Tāpat 2017. gadā TV raidījumā “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” sabiedrībā veicinājis latviešu valodas dažādības izpratni, 2015. gadā saņēmis arī Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” par latgaliešu valodas popularizēšanu.

Pasākums “Vakara sarunas par svarīgo” interesentiem ir bez maksas, vakara gaitā būs pieejamas arī uzkodas un dzērieni, bet apmeklētāju ērtībai būs pieejams transports Rēzekne-Malta-Lūznava (turp un atpakaļ). Lai pieteiktos transportam, kā arī citu jautājumu gadījumā, aicinām sazināties ar pasākuma rīkotājiem, zvanot 22044863 vai rakstot anna.eliiza.drele@gmail.com. Jauniešu iniciatīvas projekta īstenošanu atbalsta Rēzeknes novads un Lūznavas muiža.


Griškānu pagasta pārvaldes adrese:

Sekojiet līdzi notikumiem arī šeit:

  • Facebook Social Icon
  • Facebook Reflection

Centrālā iela 27, ciems Sprūževa, Griškānu pagasts, Rēzeknes novads, LV-4641

Tel: + 371 64640431

E-pasts: info@griskani.lv

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now