KULTŪRA

Jaunumi un ziņas Griškānu pagasta kultūras dzīvē

22. AUGUSTĀ JANOPOLĒ NOTIKS ROMERU MUIŽAS PARKA SVĒTKI

TEĀTRA TRUPAS KVADRIFONS IZRĀDE "LV vs. RU" TIEŠSAISTĒ

Šī gada 11. jūnijā plkst. 19.00 virtuālo pirmizrādi tiešsaistē piedzīvos teātra trupas KVADRIFRONS izrāde “LV vs RU”. Rēzeknes novadā to iespējams redzēt šajās vietās:

  • Nautrēnu sporta halle, Rogovka

pieteikšanās 28335357 vai viguleinga@gmail.com

  • Griškānu Kultūras nams

pieteikšanās 28326029 vai inara.daugule@rezeknesnovads.lv

  • Strūžānu kultūras nams

pieteikšanās 29122068 vai leokadija.razgale@rezeknesnovads.lv

  • Lūznavas pagasta zāle

pieteikšanās 28354351 vai gudelemarija@rezeknesnovads.lv

‘’LV vs RU’’ ir vēsturisks mīlasstāsts par latviešu un krievvalodīgo attiecībām. Izrāde balstīta stāstos par radošās komandas dzīves laikā piedzīvoto, tajā ikdienišķas atzīšanās mijas ar aizspriedumainām etīdēm, dokumentāliem video fragmentiem, apcerīgu mūziku, mīlēšanu un lamāšanos.

Izrāde ir divvalodīga – latviešu un krievu valodā, ar mērķi satuvināt iepriekš minētās sabiedrības grupas, kurām kopīga mākslas pieredze ar bilingvālu saturu ir rets notikums. Režisors uzskata: “Katrs Latvijas iedzīvotājs, ja ne piedzīvojis, tad vismaz dzirdējis par dažādu sabiedrības grupu vēsturisko un mūsdienās pastāvošo sašķeltību. Izrādē meklējam, kas šo sašķeltību ir veicinājis. Varbūt tā ir mūsu pašu iedomāta un uzbūvēta siena, kura, satiekoties aci pret aci un iepazīstot otru pusi, izzūd pilnībā?”

 11. jūnijā 19.00 izrāde būs vērojama tiešsaistē un ierobežotā skaitā (20 cilvēki) arī Rīgas Cirka mazajā zālē, iepriekš iegādājoties biļeti Bezrindas.lv. Ar British Council Latvia atbalstu tiks rīkota arī organizēta tiešraides skatīšanās vairākās Latvijas reģionālajās bibliotēkās un kopienu centros.

Skatītājiem, kā izrādes norises vietā, tā attālināti, būs iespējams izrādes norisi ietekmēt ar īpaša balsojuma palīdzību. Tāpat, iegādājoties biļetes, skatītāji saņems arī teksta tulkotu atšifrējumu latviešu un krievu valodā, lai valoda nebūtu barjera izrādes baudīšanai. Pēc izrādes norisināsies diskusija ar radošo komandu, kuru tiešsaistē vadīs komunikācijas zinātnes doktore Olga Procevska.

Teātra trupa KVADRIFRONS ir pirms diviem gadiem dibināta profesionāla teātra organizācija, kura pazīstama ar tādām atzinību guvušām izrādēm kā "Pavasaris", "Himna", "Vecmāmiņu valsts", "LV vs RU" u.c. Pagājušajā gadā pēc savas pirmās sezonas KVADRIFRONA izrādes vairākās kategorijās tikušas nominētas Spēlmaņu nakts balvai, kur arī saņēma Jauniešu žūrijas specbalvu par izrādi "Pavasaris".  2018. gadā trupas aktieru kopdarbs ar  teātri "Dirty Deal teatro" ieguva Spēlmaņu nakts balvu kategorijā "Gada mazās formas izrāde".

 

Radošā komanda:

Režija, teksts, vizuālais risinājums: Reinis Boters

Dramaturģiskais atbalsts: Klāvs Mellis

Aktieri: Jānis Kronis, Igors Nazarenko

Gaismu mākslinieks: Kārlis Staņa

Video māksliniece: Laima Hauks

Operators: Āris Matesovičs

Tehniskais atbalsts: Jānis Sniķers, Kārlis Tone, Inese Tone

Tiešraidi producē: INITIUM

Tiešraidi nodrošina: Bezrindas.lv un tiešraides režisors  Kārlis Zemītis

Biļetes pieejamas bezrindas.lv

GRIŠKĀNU PAGASTA KN 8.FEBRUĀRĪ NOTIKS SALNAVAS AMATIERTEĀTRA IZRĀDE "DIVI ČORTI PŪRA MOLĀ"

Griškānu pagasta kultūras namā
2020.gada 8.februārī plkst 18:00
Salnavas amatierteātra izrāde
„DIVI ČORTI PŪRAMOLĀ”
(Annas Tančas komēdija)
Ieeja: bez maksas

BEZMAKSAS IZRĀDE “VECMĀMIŅU VALSTS” NOSLĒDZ VIESIZRĀŽU CIKLU

Teātra trupas KVADRIFRONS izrāde “Vecmāmiņu valsts”, kas pirmizrādi piedzīvoja šovasar, sarunu festivālā LAMPA, noslēdz savu rudens viesizrāžu ciklu. Pēc veiksmīgi aizvadītām izrādēm Valmierā, Kuldīgā un Liepājā, iestudējums dosies uz Latgali.

7. novembrī, 19:00, izrāde būs skatāma Rēzeknes teātrī “Joriks” (Atbrīvošanas aleja 97, Rēzekne), bet 20. novembrī, 18:00, iestudējums “Vecmāmiņu valsts” tiks rādīts Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” (Dobeles iela 30, Daugavpils). Abās izrādēs piedalīsies Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris, diriģentes Andas Lipskas vadībā. Pēc izrādes aicinām uzkavēties uz nelielu diskusiju ar radošo komandu.

Pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, izrāde būs skatāma bez maksas. Ieeja ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots.

 

Gandrīz dokumentālajā izrādē „Vecmāmiņu valsts” teātra trupa KVADRIFRONS kopā ar draugiem, laikabiedriem un reģionālo pamatskolu koristiem vēlas izstāstīt stāstu par neviltotu mīlestību mūža garumā. Izrāde veidota, balstoties uz intervijām ar izrādes aktieriem un viņu vecmāmiņām - par to, kā viņi jūtas savās attiecībās viens ar otru, kā ikdienā sadzīvot ar dažādām, ar novecošanu saistītām problēmām, piemēram, ierobežotu mobilitāti un diskrimināciju. Arī par to, kā šie izaicinājumi ietekmē visu ģimeni.

Šī ir izrāde par vecmāmiņām un to, kā viņas mūs audzinājušas, ko iemācījušas, kā auklējušas un kaitinājušas. Par sadzīvošanu, pieaugšanu un samierināšanos. Par Latvijas sabiedrības pakāpenisko novecošanos. Par šausmīgi mazām pensijām. Par ļoti garšīgām zupiņām un pankūciņām. Par priecīgu kopā būšanu, pārspīlētām rūpēm, draudzīgām paaudzēm un ģimeniskām pieredzēm. „Vecmāmiņu valsts” ir veltījums visām Latvijas vecmāmiņām un viņu mazbērniem.

 

Izrādes radošā komanda līdz idejai par izrādi nonāca kopīgu diskusiju rezultātā, reflektējot par savām attiecībām ar vecvecākiem un secinot, ka katram tajās ir kādi izaicinājumi. Izrādes tapšanā izmantotas tās dalībnieku atmiņas par savām vecmāmiņām un pašu vecmāmiņu aizraujošie, amizantie, skumjie, līksmie un neparastie stāsti. Izrādē skarta arī novecošanas tēma, gan personīgā, gan plašākā – visas sabiedrības aspektā.

 

Pieteikšanās izrādei Rēzeknes teātrī “Joriks”, aizpildot pieteikuma formu:

https://ej.uz/vecmaminuvalstsrezekne

 

Pieteikšanās izrādei Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa”, aizpildot pieteikuma formu:

https://ej.uz/vecmaminuvalstsdaugavpils

 

 

Radošā komanda:

Režija: Paula Pļavniece

Aktieri: Reinis Boters, Klāvs Mellis, Ance Strazda, Āris Matesovičs, Jana Ļisova, Ance Kukule, Jānis Kronis, Samira Adgezalova

Dramaturgi: Justīne Kļava, Evarts Melnalksnis

Komponists: Jēkabs Nīmanis

Dziesmu tekstu autori: Cēsu 1. pamatskolas skolēni

Scenogrāfija un kostīmi: Marija Rozīte-Vītola

Gaismu mākslinieki: Mareks Lužinskis, Jānis Sniķers

Gaismu mākslinieka asistents: Kārlis Staņa

Fotomāksliniece: Odeta Katana (Odeta Catana, ROU)

Producentes: Sandra Lapkovska, Inese Tone

Tehniskais direktors: Kārlis Tone

Superpalīgs: Anna Ulberte

Izrādēs piedalās Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris

Īpašs paldies Matīsam Budovskim.

 

 

Atbalstītāji un sadarbības partneri:

British Council Latvia, Valsts kultūrkapitāla fonds, VSIA Rīgas cirks, Latvijas Jaunā teātra institūts, ES platforma “Radošā Eiropa”, Magic Carpets, Rēzeknes teātris “Joriks”, Daugavpils novada Kultūras centrs “Vārpa”, Daugavpils novada Kultūras pārvalde.

 

Informāciju sagatavoja Inese Tone / inese@kvadrifrons.lv

Vairāk informācijas: www.kvadrifrons.lv un https://www.facebook.com/KVADRIFRONS/

GRIŠKĀNU PAGASTA JANOPOLĒ NOTIKS ROMERU MUIŽAS PARKA SVĒTKI

2019.gada 23.augustā Griškānu pagasta Janopolē

Romeru muižas parka svētki

No plkst.17:00 parka mazo apmeklētāju rīcībā piepūšamās atrakcija,parkā ierīkotās stacionārās atrakcijas – šūpoles,slidkalniņš u.c.
18:00 Svētku koncerts ar amatierkolektīvu uzstāšanos, IDEJU konkurss par Romeru parka vides objektu izveidi
19:00 Grupas „LATGALES DĀMU POPS" koncerts
20:00 Zaļumballe ar Marchello
(Izvēloties apavus ballei ņemiet vērā – 
„deju grīdai” ir dabisks zemes klājums. 
Visas pasākuma aktivitātes bezmaksas.

Gleznas "Janopole vasaras vidū" oriģināls atrodas Latgales Kultūrvēstures muzeja krājumā

GRIŠKĀNU, ČORNAJAS, STOĻEROVAS PAGASTU APVIENOTIE BĒRNĪBAS SVĒTKI NOTIKS 2019.GADA 8.JŪNIJĀ PLKST. 10:30 ČORNAJAS PAGASTA RATNIEKOS, LAUKUMĀ PIE TAUTAS NAMA

January 01, 2020

Griškānu, Čornajas, Stoļerovas pagastu apvienotie

Bērnības svētki

2019.gada  8.jūnijā  plkst. 10:30

Čornajas pagasta Ratniekos, laukums pie tautas nama

 

Gaviļnieku sveikšana, šūpošanās, saldais svētku galds. Bērnus ar dažādiem pārsteigumiem priecēs izklaides programma “3 kaķi”. Piepūšamās atrakcijas “Riča rotaļu placis”

2014.gadā dzimušos, Griškānu pagastā deklarētos bērnus pieteikt dalībai svētkos pa tālr. 28326029

DEJU NODARBĪBAS GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ

Projekta "Dzīvo veselīgi" ietvaros aicinām apmeklēt deju nodarbības Griškānu pagasta Kultūras namā!

21.APRĪLĪ PLKST.15.00 GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS LIELDIENU PASĀKUMS

NŪJOŠANAS NODARBĪBU CIKLS GRIŠKĀNU PAGASTĀ

LŪZNAVAS MUIŽĀ BŪS SKATĀMA GLEZNOTĀJA AIVJA PĪZEĻA KOŠĀ IZSTĀDE “MANA DABA”

Sestdien, 9. februārī, plkst. 13.30 Lūznavas muiža aicina un mākslinieka Aivja Pīzeļa gleznu izstādes “Mana daba” atklāšanu. Preiļos dzimušā gleznotāja darbu košajās krāsās būs skatāma Latgales lauku dabā tvertā iedvesma.

 

Mākslinieks Aivis Pīzelis dzimis 1988. gadā  Preiļos.  2009. gadā pabeidzis Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolu, 2013. gadā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Latgales filiālē ieguvis bakalaura grādu, bet 2015. gadā LMA arī maģistra grādu glezniecībā. A. Pīzeļa, kura radošā darbība cieši saistīta ar Latgali, darbi bijuši skatāmi gan dzimtajos Preiļos, gan citviet Latgalē – Rēzeknē, Daugavpilī, Varakļānos, Balvos, tāpat arī citur Latvijā – Mazirbē, Jelgavā, Ozolniekos, kā arī Rīgā.

 

Par izstādes ideju gleznotājs stāsta: “Mana daba sākās šeit – Latgales laukos, kur pļavās māva vecmātes govis un lauku ara vectēva zirgs. Manās atmiņās tas viss vēl ir dzīvs. Un dzīva ir ainava, kuru gleznoju savās kompozīcijās. Daba ir vislielākā iedvesmotāja. Tā nekad nepārstās pārsteigt ar savu mainību un dažādību.” Mākslinieka gleznas cilvēkus parasti uzrunājot ar savu krāsu neparasto valodu un enerģiju, kas lido ārpus audekla malām. Gleznotājs atzīst, ka mākslā ir iespēja būt patiesākam un atklātākam nekā dzīvē, tādēļ skatītājs, lūkojoties krāsu atspulgos, noteikti ieraudzīšot viņu pašu. Izstādē skatāmie darbi vēstī par konkrētā brīža pārdzīvojumiem, kas gleznošanas procesa laikā laužoties no mākslinieka iekšējās uztveres izjūtām.

 

Aivja Pīzeļa iecienītākais žanrs ir ainava, jo daba esot vislielākā iedvesmotāja. Mākslinieks priecājas: “Daba nekad nepārstās pārsteigt ar savu mainību un dažādību. Cik lieliski ir būt dabā un sajust, kā saule apžilbina, jūra atveldzina un debesis vienmēr mainās! Pavasaros, kad kusa sniegi, lauku ieplakas bērnībā pārtapa par ezeriem, kur varēja bradāt ar gumijniekiem. Tas nekas, ja reizēm ūdens iesmēlās iekšā,  mājās bija mūrītis uz kura izkaltēt samirkušās vilnas zeķes. Pļavas vasarās - tās bija fantastiskas ziedošas jūras, kas vējā viļņojās un smaržoja pēc saulgriežu laika burvības. Iet un ar māsu pīt daudzkrāsaino ziedu vainagus, tad siena laiks ar savu neaizmirstamo smaržu un siena ruļļiem, kurus velt ar tēvu uz šķūni. Tad pēc darba mājās māte sagaida ar visgaršīgāko ēdienu, ko nevienā smalkā restorānā nedabūt!”

 

Gleznotāja darbi atmiņā paliek spilgto, piesātināto krāsu dēļ, par ko viņš pats, saka, ka tieši tik spilgti krāsas redz. Krāsu izjūtu Aivim Pīzelim esot iemācījusi Latgales skola – ka tieši tas glezniecībā esot noteicošais un svarīgākais. Māksliniekam šķiet, ka mākslas uzdevums ir paust tieši savas sajūtas un savu skatījumu. Ja citiem svarīgākas varbūt šķiet detaļas, taču Aivim Pīzelim tās ir emocijas un krāsas.

 

Sestdien, 9. februārī, plkst. 13.30 Lūznavas muiža aicina uz izstādes “Mana daba” atklāšanas svētkiem. Ieeja bezmaksas. Aivja Pīzeļa gleznu izstāde “Mana daba” Lūznavas muižā būs skatāma no 8. februāra līdz 11. martam katru dienu (izņemot pirmdienas, tad muiža slēgta) no 9.00 līdz 16.00. Plašāk: http://luznavasmuiza.lv.

GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS VIĻĀNU KRIEVU AMATIERTEĀTRA „ХОРОШЕЕ НАСТРОЕНИЕ” HUMORA PILNA VIESIZRĀDE

SĀKOT AR 6.JANVĀRI GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS VINGROŠANAS NODARBĪBAS

6. 20. 27. janvārī un 3.februārī plkst. 18.00 Griškānu pagasta Kultūras Namā notiks veselības vingrošanas nodarbības.

30.DECEMBRĪ GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS JAUNGADA ATPŪTAS VAKARS

30.decembrī plkst.20.00 Griškānu pagasta Kultūras namā notiks jaungada atpūtas vakars "Cūku būšana".

Jums būs iespēja jautri pacūkoties – izkviekties no sirds, pakratīt speķīti diskoritmos, izmēģināt cūkas laimi konkursos un sastrādāt dažādas cūcības.

GALDIŅU IEPRIEKŠPIETEIKŠANA PA TĀLRUNI: 28326029

29.DECEMBRĪ PLKST. 15.00 GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS TEĀTRA IZRĀDE BĒRNIEM "SALAVEČA KĻŪDA"

29.decembrī plkst. 15.00 Griškānu pagasta Kultūras namā notiks teātra izrāde bērniem "SALAVEČA KĻŪDA". Informācija par dāvanām bērniem pa tālr.64640431

GRIŠKĀNU KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS MEISTARDARBNĪCAS ĀDAS ROTASLIETĀM UN PUZURIEM

20.decembrī plkst 18.00 Griškānu pagasta Kultūras namā notiks meistardarbnīcas ādas rotaslietām un puzuriem! Piesakies!

Papildus informācija: 

Ināra Daugule 28326029
inara.daugule@rezeknesnovads.lv

14.DECEMBRĪ PLKST. 18.00 GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS IKGADĒJS PASĀKUMS "TALANTU PARĀDE"!

Lieliskas ziņas! 14.decembrī plkst. 18.00 Griškānu pagasta Kultūŗas namās notiks ikgadējs pasākums "Talantu parāde". Ja Tev ir vēlmes izpausties un atrādīt savu talantu, ja Tu dziedi, dejo, spēlē teātri vai arī Tev ir arī kāds cits talants, kuru pēc Taviem uzskatiem novērtēs publika?! Piesakies un piedalies "Talantu parādē"

Pieteikšanās kontakti un papildus info: 
Ināra Daugule 28326029
inara.daugule@rezeknesnovads.lv

DAUDZ LAIMES, LATVIJA!

Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,
vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku -
Tu esi Latvija!
/Ojārs Vācietis/

LATVIJAS SIMTGADEI VELTĪTS PASĀKUMS GRIŠKĀNU PAGASTĀ NOTIKS 16.NOVEMBRĪ

GRIŠKĀNU PAGASTA JAUNIEŠI ORGANIZĒ PASĀKUMU ''HIT-PARADISE''

Oktobra mēnesis plānojas ražīgs ar pasākumiem Griškānu pagastā!

20. oktobrī plkst. 17.00 Griškānu pagasta Kultūras namā Jaunatnes centrs JOLO organizē jautru un nostaļģiskām emocijām bagātu vakara pasākumu ar nosaukumu "HIT PARADISE". Pasākums ar muzikālo pavadījumu sākot no 90` un līdz pat 2018 ` gadam. Uz pasākumu tiek aicināti visi Rēzeknes Novada jaunatnes centri un to dalībnieki, kuri klausījās vecāku un vecāko brāļu un māsu aktuālo mūziku un dziedāja piedziedājumus, tādus kā "Ayyayaya coco jambo ayyayai" un "Ski-bi dibby dib yo da dub dub
Yo da dub dub
Ski-bi dibby dib yo da dub dub
Yo da dub dub - I'm the Scatman"

Lūgums informēt pasākuma organizētājus par ierašanos vai neierašanos līdz 18.oktobrim. Ja plānojat ierasties, lūgums atsūtīt jauniešu centra sarakstus, lai varam iekļaut pasākuma dalībnieku sarakstā :)

Jauniešu vecums: 14+

Lūdzam arī ņemt vērā, ka telpā atradīsies filmēšanas brigāde un fotogrāfs, kas filmēs vai fotografēs pasākumu informācijas mērķiem. Pasākuma dalībniekiem, kuri nevēlas, lai viņus filmē vai fotografē un iegūto vizuālo materiālu izmanto šādi, būs iespēja apsēsties īpaši rezervētās vietās. Lūdzu, ņemiet vērā, ka jums pašiem būs jāieņem šī pasākuma telpā skaidri norādītās vietas.

P.S. Pasākuma nobeigums plānojas uz plkst 23.00 (Ir iespējamas izmaiņas)

RĒZEKNES NOVADA JAUNATNES FORUMS 2018 NOTIKS GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ

Rēzeknes novada skolu un pagastu 8.-12. klašu jaunieši, studenti un jaunatnes jomā iesaistītie tiek aicināti piedalīties Rēzeknes novada Jaunatnes Forumā, kas notiks š.g. 11. oktobrī plkst. 15:00 Griškānu pagasta kultūras namā.


Trīs fakti, kāpēc būtu vērts doties uz Jaunatnes Forumu.
1. Iespēja tikties un uzzināt, kas motivē darboties un nepadoties foruma “ iespēju lādiņus”:
 Jauno uzņēmēju un zero waste kustības piekritēju Ingūnu Semuli (SIA “Puordare”);
 Rēzeknes novada domes deputātu Gunti Rasimu;
 Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Rēzeknes nodaļas vadītāju Evu Rubeni;
 Inline hokeja kustības aizsācēju Makašānos, Edgaru Juknu;
 Deju studija STOP TIME deju horeogrāfus Reini Sandoru un Danielu Plasu;
 Projekta “PROTI un DARI” koordinatori Gunitu Veismani;
 Lūznavas muižas pārvaldnieci Ivetu Balčūni;
 Eiropas brīvprātīgā darba jauniešus no Baltkrievijas, Maķedonijas, Portugāles, Armēnijas un Spānijas;
 Zemessardzes 36. kājnieku bataljona civilmilitāras sadarbības pārstāvi Santu Ostrovsku;
 Izglītības - uzņēmējdarbības kontaktpunkta koordinatori Sanitu Zundu;
 Fotogrāfu, mūzikas un gaismas aparatūras entuziastu Mihailu Stecjuku;


2. Sadraudzēties ar kaimiņu pagastu jauniešiem. 
3. Iepazīt Griškānu pagasta Sprūževas ciema apkārtni.
Foruma programma: 

14.45 Ierašanās, sarunas;
15.00 Foruma atklāšana, informācija par Rēzeknes novada jaunatnes jomas aktualitātēm 2018. gadā un turpmākie plāni 2019. gadam;
15.20 Dod pieci iespējām!
17.00 Orientēšanās;
17.45 Orientēšanās apbalvošana;
18.00 Noslēgums.

AKORDEONISTU KONCERTS GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ

20.jūlijā plkst. 18:00
Sprūževā, Griškānu pagasta KN
Akordeonistu orķestra koncerts
Ieeja: bez maksas

RĒZEKNES NOVADA DIENAS 2018

21. jūlijā Ančupānu ielejā (kartodromā) notiks Rēzeknes novada diena 2018

Programma 

12.-14.00 Strītbols
13.00- 15.00 Sacensība “Rēzeknes novada stiprākais vīrs”
15.–20.00 Piedzīvojumu taka
no 14.00 Mājražotāju un amatnieku darinājumu gadatirgus
15.00-17.00 Garšu svētki “Latgolys cymuss”
15.30-16.00 Sacensība “Sievu nešana kalnā”
16.00- 17.00 Mazuļu rāpošanas sacensības
18.00- 20.00 Orientēšanās labirints
17.00- 18.30- Svētku koncerts “Sovā saimē, sovā nūvodā”, ģimeņu godināšana
19.00- 03.00- koncerts (“Tautumeitas”, “Bermudu Divstūris”, “Dakota”, Juris Kaukulis un “Jauno Jāņu Orķestris”, Latgalīšu Reps, “The Beatles Tribute”, “Cowers Crew”)

Ieeja uz visiem pasākumiem Ančupānu ielejā bez maksas.

22. jūlijā  Mākslas pikniks – mākslas un garšu festivāls Lūznavas muižā

Ieejas maksa Mākslas piknikā – 3 eiro

Pasākumu laikā notiks fotografēšana un filmēšana

NO 12. JŪNIJA GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ TIKS IZSTĀDĪTA FOTO IZSTĀDE "HOBBY"

No 12. jūnija Griškānu pagasta Kultūras namā tiks izstādīta fotogrāfa Mihaila Stecjuka izstāde "Hobby". Nāc un aplūko!

IZMAIŅAS BĒRNĪBAS SVĒTKU NORISĒ GRIŠKĀNU PAGASTĀ

Uzmanību!! Izmaiņas Griškānu pagasta bērnības svētku norisē!! Pasākums norisināsies Griškānu pagasta Kultūras Namā

Sporta laukumā pie Griškānu pagasta pārvaldes no plkst.14:00 visi bērni tiek aicināti uz Mega Atrakciju - piepūšamo pilsētiņu.

Laba diena visiem!!

Par godu bērnības svētkiem, kā arī 1.jūnija bērnu aizsardzības dienai, Griškānu pagasta jaunatnes centrs JOLO ir sagatavojis divas nelielas muzikālās izrādes bērniem - Mūzikls "Šreks" un "Mērija Popinsa", kuras notiks Bērnības svētku ietvaros. Visi interesenti laipni gaidīti Griškānu pagasta Kultūras Namā 10.jūnijā plkst. 13.00.

P.S.
Lūdzam arī ņemt vērā, ka telpā atradīsies filmēšanas brigāde un fotogrāfs, kas filmēs vai fotografēs pasākumu informācijas mērķiem. Pasākuma dalībniekiem, kuri nevēlas, lai viņus filmē vai fotografē un iegūto vizuālo materiālu izmanto šādi, būs iespēja apsēsties īpaši rezervētās vietās. Lūdzu, ņemiet vērā, ka jums pašiem būs jāieņem šī pasākuma telpā skaidri norādītās vietas.

Jauku dienu vēlot, 
Griškānu pagasta jaunieši ;)

BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI GRIŠKĀNU PAGASTĀ

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku noskaņās jau trešo gadu kā simbols mūsu brīvībai un saimes sajūtai tiek iedzīvināta jauna tradīcija – Baltā galdauta svētki, kas notika arī Griškānu pagastā.

Pasākumā ar latviešu tautas dejām piedalījās Griškānu pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” un Rēznas pamatskolas audzēkņi. Visi kopā draudzīgi gājām latviešu tautas rotaļās. Ar lielu entuziasmu mazie un lielie piedalījās skrējienā “Simts soļi Latvijai”.


Atbalstot koku stādīšanas akciju Rēzeknes novadā, mēs parkā iestādījām liepas un uzlikām plāksnīti, lai nākamās paaudzes pēc 10, 20 vai 30 gadiem zinātu, kādam notikumam par godu iestādīti šie koki.

Pie balti klāta galda ar pašceptu maizi, tēju, sulu, un saldumiem notika draudzīgas sarunas.

Griškānu pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis”vadītāja Svetlana Klīdzēja
Anželikas Djubinas un Inetas Lipskas foto

18.MAIJĀ PLKST. 18.00 NOTIKS GRIŠKĀNU PAGASTA KN NOTIKS ĢIMENES DIENAI VELTĪTS PASĀKUMS "TĒJAS VAKARS ĢIMENES LOKĀ"

19. MAIJĀ PLKST 13.00 GRIŠKĀNU PAGASTA KN NOTIKS RĒZEKNES UN RĒZEKNES NOVADA FOTOGRĀFU PIEREDZES APMAIŅAS PASĀKUMS

19. maijā plkst 13.00 Griškānu pagasta KN notiks Rēzeknes un Rēzeknes Novada fotogrāfu pieredzes apmaiņas pasākums, kā arī fotogrāfu meistarklases. Pasākuma laikā tiks apspriestas aktualitātes fotogrāfijā, katrs no pasākuma dalībniekiem dalīsies pieredzē veidojot kvalitatīvu fotomateriālu!! Sekojiet līdzi jaunumiem!! Visi, kurus interesē fotogrāfija, laipni gaidīti Griškānu pagasta KN 19.maijā plkst. 13.00.

12.MAIJĀ GRIŠKĀNU PAGASTA JAUNATNES CENTRS ORGANIZĒ TEMATISKO PASĀKUMU

12.maijā gaidam visus RĒZEKNES NOVADA jaunatnes centrus un to SUPERVAROŅUS (Niņdzjas, Vienradžus, Zirnekļcilvēkus, Torus, Supermeņus, Supermeitenes utt.) uz Griškānu pagasta jaunatnes centra JOLO organizētu tematisko pasākumu "SUPERHERO"!! KATRĀ NO MUMS IR SUPERVARONIS, KURŠ VAR DARĪT DAUDZ LABA ŠAI PASAULEI!!

Ņemiet līdzi supergroziņus ar supernašķiem un, protams, supernoskaņojumu un superjauku cilvēku kompāniju!!

12.maijā, plkst 17.00, Griškānu pagasta KN kopā ar JOLO un JUMS!!

ATSĀK DARBĪBU ĢITĀRAS PULCIŅŠ

Lieliskas ziņas! Sākot no 30. aprīļa, Griškānu pagasta KN atsāk darboties ģitāras pulciņš!! Katru pirmdienu plkst 18.30.

LIELDIENAS GRIŠKĀNU PAGASTĀ

Lieldienu izjūta katram cilvēkam ir sava. Kādam tā ir klusa lūgšana un gaviles par Jēzus Kristus augšāmcelšanos, kādam rituālas izdarības saulītes atnākšanai par godu, vēl kādam iespēja visai ģimenei kopā pavadīt brīvdienas. Pavasara saulgrieži, saulstāvji, ekvinokcija, pagāniskās un kristīgās Lieldienas – gadu desmitiem un simtiem ejot, viss saplūdis lielu un mazu gaidītos un līksmi svinētos pavasara svētkos, kas sevī nes vēstījumu par saules un gaismas atgriešanos, gaismas uzvaru pār tumsu, labā uzvaru pār ļauno, galu galā – par atdzimšanu.


1. aprīlī Griškānu pagastā Lieldienu svinēšana ar nolūku tika organizēta pēcpusdienā, lai cilvēki varētu paspēt gan nosvinēt baznīcā Kristus Augšāmcelšanās svētkus, gan atnākt uz pasākumu kultūras namā, jo tas mūsdienās nav nekāds brīnums, ka viens un tas pats cilvēks Lieldienās pēc dievkalpojuma nopērk lielveikalā Ķīnā ražotu „Lieldienu zaķi” un dodas uz visai laicīgu svētku svinēšanu.
Lietus un saltais laiks šā gada agrajās Lieldienās nekavēja svinēt gribētājus mērot ceļu līdz pasākuma norises vietai. Par izklaidēm visai ģimenei rūpējās Griškānu pagasta dramatiskā kolektīva „Aizspogulija” un jaunatnes centra „JOLO” dalībnieki. Zālē valdīja jautra un draudzīga atmosfēra – gan mazi, gan lieli, gan jauni, gan ne tik jauni pagasta iedzīvotāji omulīgi iekārtojās pie kopēja svētku galda. Pasākums sākās ar dramatiskā kolektīva „Aizspogulija” Lieldienu priekšnesumu. Neizpalika arī Zaķu mātes pūpolpēriens. Turpinājumā pasākuma dalībnieki gan dejoja, gan minēja mīklas, gan spēlēja spēles, gan piedalījās jautrās sacensībās. Prieka un jautrības netrūka pavasarīgajā dienā, bet vislielākais gandarījums bija par olu ripināšanu. Katrs vēlējās, lai viņa Lieldienu oliņa aizripotu vistālāk. Arī olu sišanās noritēja itin spraigi – tā ir viena no jautrākajām aktivitātēm Lieldienās. Latvietim Lielā diena ir dzīvības, saules un auglības svētki, tāpēc liela nozīme ir visam, kas apaļš – siera ripulim, sviesta cibai, karašai, zirņiem un, protams, olām. Mūsu senču galdā ola nebija pierasts produkts, tālab Lieldienās, kad īstā vaļa olas saēsties, tas ar lielu prieku tika arī darīts. Ticējumi vēsta: olas jāēd, lai būtu apaļš kā ola – gan pats, gan lopi; lai būtu laba labība un lini. Tādēļ zaķi, gatavojoties Lieldienām, bija nokrāsojuši varen daudz olu, lai pietiktu visiem svinētājiem. Aktīvākie pasākuma dalībnieki sapelnīja pilnas kabatas ar olām.


Bija iespēja arī radoši izpausties olu krāsošanas darbnīcā. Pēc klātesošo vērtējuma trīs skaistāko olu krāsotāji ieguva balvas – olu trauciņus.


Dienas kļūst garākas, saulīte siltāka. Cik ļausimies brīnumiem ticēt, tik brīnumus sastapsim! Lai visiem pavasaris būtu tik jauks un krāsains, kā raibās oliņas Lieldienu zaķa groziņā!

Inga Oltiņa,
Griškānu pagasta KN dramatiskā kolektīva „Aizspogulija” dalībniece

LIELDIENU PASĀKUMS GRIŠKANU PAGASTĀ

1. Aprīlī Griškānu pagasta Kultūras Namā notiks Lieldienu pasākums. Visi Lieldienu svinētāji laipni aicināti piebiedroties svētku programmai. 

GRIŠKĀNU PAGASTA JAUNATNES CENTRS "JOLO" SVIN 2 GADU JUBILEJU ĪSTA ROKENROLA ATMOSFĒRĀ

17.martā plkst 17.00 Griškānu pagastā pulcējās jaunieši no Rēzeknes novada Kaunatas, Maltas, Ozolmuižas, Verēmu, Bērzgales un Nautrēnu pagastiem, lai atzīmētu vienu svarīgu notikumu Griškānu pagasta un arī Rēzeknes Novada mērogā - Griškānu pagasta jaunatnes centram "JOLO" aprit 2 gadi kopš tas tika izveidots.  

Vietējie jaunieši parūpējās par to, lai šis vakars būtu lielisks katram, kurš ieradās uz šo pasākumu, jo lieliska mūzika īsta rokenrola noskaņās, spēles, konkursi, balvas un draudzīga atmosfēra lika smaidīt visa pasākuma garumā. Deju grīda Griškānu pagasta Kultūŗas namā šoreiz bija īpaši "karsta". Griškānu pagasta jauniešiem piebiedrojās arī viņu lielais palīgs, Griškānu pagasta jaunatnes lietu speciālists Igors Isupovs, kurš kopš paša jaunatnes centra "JOLO" izveidošanas brīža ir kopā ar Griškānu pagasta jauniešiem, lai palīdzētu viņiem mācīties, gūt pieredzi, pilnveidoties un veidot saliedētu komandu. 

 

Pasākuma gaitā jaunieši no citiem pagastiem rādīja savus priekšnesumus par godu   JOLO un pasākuma tematikai Rokenrolam. Protams, pasākums neiztika bez apsveikumiem un šoreiz to bija daudz. Vietējie jaunieši atzīst, ka tas bija ļoti patīkami, ka arī citu pagastu jaunieši parūpējās par patīkamiem pārsteigumiem, par kuriem ir vēlme priecāties un smaidīt .  

 

Tā kā JOLO ir pavisam jauns, Griškānieši sprauž jaunus nākotnes izaicinājumus un mērķus, lai arvien vairāk būt atpazīstamiem Rēzeknes Novadā un būt lietderīgiem savam pagastam un novadam kopumā.  

 

Jaunatnes lietu speciālists Igors Isupovs 

GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ PROJEKTA DZĪVO VESELĪGI IETVAROS NOTIKS "NŪJOŠANAS NODARBĪBU CIKLS"

GRIŠKĀNU PAGASTA JAUNIEŠU KRĀŠŅĀ DEJU IZRĀDE "MICHAEL JACKSON SHOW"

Kādā no aukstajām februāra sestdienām (24. februārī) Griškānu pagastā notika interesants pasākums - deju šovs "Michael Jackson Show", kas veltīts popmūzikas karalim Maiklam Džeksonam, kura dziesmas sildīja un iedvesmoja daudzu cilvēku sirdis un prātus visā pasaulē. Šo īpašo koncertu organizēja, paši arī uzstājās, jaunieši no Griškānu pagasta jauniešu centra JOLO.

Kāpēc popmūzikas karalis Maikls Džeksons? Uz šo jautājumu jaunieši atbildēja, ka tas ir lielisks piemērs, kā ar iedvesmu, degsmi un neatlaidīgu darbu ir iespējams piepildīt kvēlākos sapņus. Tā ir iespēja gūt pārliecību par saviem spēkiem, savstarpēju cieņu un draudzību, veidojot saliedētu komandu.

Sagatavošanās darbs tika uzsākts jau janvāra sākumā, kad ik pārvakarus tika apgūta deju horeogrāfija, tika slīpēti deju soļi. Sākums nebija viegls; tas tika uztverts kā izaicinājums - tik īsā laikā sagatavot kvalitatīvu deju šovu, kur dejas izpildīs vietējie jaunieši, kam nav skatuves pieredzes. Pasākuma laikā jaunieši parādīja savu varējumu no labākās puses. Stundu garā priekšnesumā JOLO jaunieši uz Griškānu pagasta kultūras nama skatuves nodejoja deviņas popmūzikas karaļa Maikla Džeksona kompozīcijas, kā "JAM", "The drill", "They don`t care about us", "Smooth Criminal", "Thriller", "Beat it", "The way you make me feel", "The earth song", "Black or white". Pateicoties piesaistītajam skaņu un gaismu operatoram, pasākums bija vēl krāšņāks, nekā sākumā cerēts.

Jauniešiem bija liels gandarījums, kad Griškānu pagasta kultūras nama apmeklētāji uzstāšanos novērtēja ar ovācijām, vēl jo vairāk - pēc koncerta uz skatuves kāpa Griškānu pagasta pasākumu organizatore Ināra Daugule, kura pasniedza balvas un teica atzinīgus vārdus, savukārt Griškānu pagasta pārvaldes priekšsēdētājs pozitīvi novērtēja jauniešu centra JOLO darbību: ir jūtams, ka Griškānu pagastā aug un pilnveidojas lieliski cilvēki, kuri vēlas būt personības un radīt ko vērtīgu Griškānu pagastam un Rēzeknes novadam.

 

Griškānu pagasta jaunatnes lietu speciālists Igors Isupovs

PROJEKTS ČIGĀNU TĒRPU IEGĀDEI VOKĀLI INSTRUMENTĀLAJAM ANSAMBLIM SAŅEM APSTIPRINĀJUMU LAUKU ATBALSTA DIENESTĀ

Projektu iesniedza biedrība "Griškānu pagasta sieviešu klubs "Smaids"". Projekta attiecināmās izmaksas sastādīs 4720 EUR, publiskais finansējums 4248 EUR un līdzfinansējums no Griškānu pagasta pārvaldes sastādīs 472 EUR.

Vokālais ansamblis “Čarger” darbojas jau 3 gadus. Ansambļa dalībnieces dzied populāras čigānu, latviešu un krievu dziesmas. Viņu izpildījums ir saprotams dažādai publikai. Šobrīd radošajā kolektīvā ir 10 dalībnieces. Jau trīs gadus sievietes mācās čigānu dejas un dziesmas. Daudzbērnu mātes, jaunās māmiņas, vecmāmiņas- vokālā ansambļa dalībnieces grib attīstīt tālāk savas radošās spējas, dāvināt cilvēkiem prieku un papildināt savas zināšanas daudznacionālas kultūras vidē.Kolektīvs regulāri pilnveido un dažādo savu repertuāru, ansamblis bieži uzstājas Griškānu pagasta svētkos, Rēzeknes novada svētkos, viņas aicina uzstāties citos Rēzeknes novada pagastos: Ozolainē, Silmalā, Maltā, Rikavā, Strūžanos. Tapāt kolektīvs 2016.gadā pavasarī uzstājās Aglonas sadziedāšanās koncertā un 2017.gadā jūlija mēnesī III Starptautiskajā baltkrievu dziesmu un deju festivālā Eest 2017”. Tur piedalījās dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, Polijas, Baltkrievijas. Vokālo ansambli pamanīja pārstavis no Latvijas kultūras ministrijas un  2018.gada jūlijā uzaicināja piedalīties festivālā Baltkrievijā “Slavjanskij bazar”. Dalībniecēm, kostīmi, daļai ir pašdarināti, daļai ir paņemti nomā. Tas rada neērtības: nav izmēru un tērpu dažadības. Tas neveido vienotu ansambļa kopējo tēlu.

 

Projektā ir paredzēts iegādāties 10 sieviešu čigānu tērpus Griškānu pagasta vokālajam ansamblim Čarger, sekmējot dažāda vecuma grupu iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas aktivitašu dažādošanu.

9.MARTĀ GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS SVĒTKU KONCERTS UN DISKOTĒKA

9.martā plkst. 18.00 notiks Starptautiskajai sieviešu dienai veltīts svētku koncerts. Plkst. 20.00 sākas diskotēka. Galdiņus iepriekš pieteikt pa tālruni 28326029

17.MARTĀ JAUNIEŠU CENTRS JOLO SVIN 2 GADU JUBILEJU

Griškānu pagasta jaunieši, Rēzeknes novada jaunatnes organizācijas un jaunatnes centri!!!

Griškānu pagasta jaunieši nolēmuši iepriecināt ar ROCK`N`ROLL tradīcijās ieturētu pasākumu par godu Griškānu pagasta jauniešu centra JOLO 2 gadu jubilejai!!

Esat laipni gaidīti 17.martā, sestdien, plkst 17.00. Ņemiet līdzi groziņus, limonādes, šokolādes, cepumus un prieku!! Pasākuma gaitā dejas, konkursi un jautra atkalredzēšanās vienuviet Griškānu pagasta Kultūras Namā.

Ģērbšanās vēlama īstu ROKZVAIGŽŅU gaumē!!

GRIŠKĀNU KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS PASĀKUMS "IZBRAUKUMA VESELĪBAS ISTABA"

15. martā Rēzeknes novada projekta "Dzīvo veselīgi" ietvaros notiks pasākums "Izbraukuma veselības istaba". Tiks sniegta informācija par slimību profilaksi un veikti bezmaksas veselībaspaškontroles rādītāju ekspresstesti. Visi  interesenti laipni aicināti apmeklēt pasākumu Griškānu pagasta kultūras namā. 

GRIŠKĀNU PAGASTĀ ATKLĀTA KONKURSA KĀRTĪBĀ PAR KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORI TIEK IEVĒLĒTA INĀRA DAUGULE

15. februārī Griškānu pagasta pārvaldes telpās notika atklāta konkursa uz vakanto Griškānu pagasta kultūras pasākumu organizatora amatu trešās kārtas vērtēšanas komisijas sēde, kurā piedalījās vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja Griškānu pagasta sociālā darbiniece un Sīļukalna Kultūras nama pašdarbniece Silvija Slūka, kā arī komisijas dalībnieki – Griškānu pagasta PII “Sprīdītis” vadītāja Svetlana Klīdzēja, Griškānu pagasta bibliotēkas vadītāja un vietējā ansambļa “Vorpeņa” dalībniece Vija Proveja, Griškānu    pagasta jaunatnes lietu speciālists Igors Isupovs un Rēzeknes novada domes Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne. Vērtēšanas trešās kārtas ietvaros tika organizēta pretendenšu uz vakanto Griškānu pagasta kultūras pasākumu organizatora amatu intervija. Uz trešo kārtu tika uzaicinātas divas pretendentes: Ināra Daugule un Inga Oltiņa.

 

Pirmā uz interviju tika aicināta Inga Oltiņa, kura ir Sprūževas ciema vietējā iedzīvotāja, Griškānu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” skolotāja, kā arī vairāku Griškānu Kultūras nama pulciņu aktīva dalībniece. Intervijas laikā komisijas dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar Ingas redzējumu par Griškānu pagasta kultūras nama nākotni. Kā viena no prioritātēm kultūras nama darbībā tika izvirzīta pasākumu visai ģimenei organizācija, līdz ar to arī pagasta iedzīvotāju ģimenisko tradīciju stiprināšana. Būdama triju bērnu māmiņa, Inga pievērsa uzmanību jauniešiem un bērniem nepieciešamībai Griškānu pagastā radīt vidi, kurā viņi varētu darboties labprāt, aktīvi un aizrautīgi, tādā veidā izjūtot piederību dzimtajam pagastam. Intervijas laikā tika akcentēts tas, ka ir nepieciešams pievērst uzmanību katrai vecuma grupai, no bērniem līdz senioriem. Tika izteikta vēlme veidot ciešāku saikni starp paaudzēm, pilnveidojot komunikāciju, iesaistot pasākumu organizēšanā gan pieaugušos, gan bērnus un jauniešus. Atbildot uz jautājumu, kas būtu vispirms jāizdara, stājoties pasākumu organizatora amatā, Inga atbildēja, ka vispirms ir jāorganizē vietējo kultūras darbinieku sapulce, lai varētu sākt veidot saliedētu komandu, jo ir iespējams gūt vērā ņemamus panākumus, tikai darbojoties komandā. Tika uzdots jautājums, vai pretendente ir gatava pilnas slodzes darbam Griškānu pagasta kultūras organizatora amatā. Uz to tika saņemta atbilde, ka tas diemžēl nav iespējams, jo darbs PII “Sprīdītis” ir dzīves aicinājums; taču piedalīšanās pagasta kultūras dzīvē sniedz gandarījumu un vēlmi palīdzēt attīstīt un pilnveidot Griškānu pagastu kopumā. Tāpēc pretendente izteica vēlmi, gadījumā, ja netiek izvēlēta par pagasta kultūras pasākumu organizatori, asistēt un palīdzēt organizēt pasākumus Griškānu pagastā.

Nākamā uz sarunu tika aicināta Ināra Daugule, kura ir Griškānu pagasta kultūras nama dramatiskā pulciņa “Aizspogulija” vadītāja un iepriekš ir strādājusi par Griškānu pagasta kultūras organizatores aizvietotāju. Ināra izklāstīja savu redzējumu par Griškānu pagasta kultūras attīstību, minot to, ka ir nepieciešams pievērst uzmanību gan kultūras namam, gan arī kultūras dzīvei kopumā. Ir nepieciešams saglabāt un stiprināt Griškānu pagasta kultūrvēsturisko mantojumu, apzināt Griškānu pagasta iedzīvotāju vēlmes, veicināt un atbalstīt novadpētniecību, attīstot vietējo tūrismu, piedāvājot Latvijas vēstures, kultūras un dabas izzināšanā balstītus tūrisma produktus. Griškānu pagasta kultūras attīstības procesā uzsvars ir jāliek uz komunikācijas starp kultūras darbiniekiem, vietējo jaunatni, pārējiem iedzīvotājiem, kā arī citiem Rēzeknes novada pagastiem uzlabošanu, tādā veidā veidojot rīcībspējīgu komandu.

Pēc sarunas ar pretendentēm vērtēšanas komisija apspriedās: tika vērtēta pretendenšu intervija, viņu atbilstība amatam. Pēc diskusijas tika pieņemts lēmums Griškānu pagasta kultūras organizatores amatā, ar triju mēnešu pārbaudes laiku, apstiprināt Ināru Dauguli. Savukārt Ingai Oltiņai tika piedāvāts sadarboties ar Griškānu pagasta kultūras organizatori, palīdzot viņai.

Jaunajam kultūras nama organizatoram vēlam izturību, pacietību, pārsteidzošu ideju realizēšanu, kā arī ciešāku saikni ar pagasta iedzīvotājiem. Cerams, ka tas tuvākajā laikā arī notiks un Griškānu KN apmeklētāji varēs izbaudīt kvalitatīvus idejām radošus pasākumus uz vietas.

Griškānu pagasta jaunatnes lietu speciālists Igors Isupovs

VESELĪBAS VEICINĀŠANAS DIENA SAKSTAGALĀ

     3.februārī plkst. 10.00 notiks veselības vecināšanas diena!! Visi, kas vēlas aktīvi pavadīt aktīvi sportojot un uzlabojot savu labsajūtu laipni aicināti piedalīties veselības veicnāšanas dienā Sakstagalā. 

GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIEK AEROBIKAS NODARBĪBAS

      Griškānu pagasta Kultūras namā notiks aerobikas nodarbību cikls.

Nodarbības notiks:

10.02

24.02

10.03

24.03

Plkst.: 18.00 - 20.00

Nodarbības ir bezmaksas.

Pieteikšanās pa tālruni: 26466734

Esi aktīvs! Nāc sportot uz aerobikas nodarbībām!! 

IZSLUDINĀTS KONKURSS UZ VAKANTO KULTŪRAS PASĀKUMU ORGANIZATORA AMATU GRIŠKĀNU PAGASTĀ

     Rēzeknes novada pašvaldības Griškānu pagasta pārvalde izsludina atklāto konkursu uz vakanto Griškānu pagasta kultūras pasākumu organizatora amatu.

     Pieteikuma anketu (1. pielikums), dzīves aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, izglītības dokumentu u.c. kopijas, kā arī Griškānu pagasta kultūras nama darbības redzējumu un dažādu paaudžu kultūras dzīves ilgtspējīgas attīstības Griškānu pagastā stratēģijas aprakstu (līdz 2 A4 lapām datorrakstā), ievietotu slēgtā aploksnē, var iesniegt personīgi Griškānu pagasta pārvaldes lietvedībā, darba laikā, vai nosūtīt pa pastu, norādot adresātu – Griškānu pagasta pārvalde, adrese – Centrālā iela 27, Sprūževa, Griškānu pagasts, Rēzeknes novads, LV-4641, ar norādi „Konkursam uz Griškānu pagasta kultūras pasākumu organizatora amatu”, vai nosūtīt elektroniski uz e-pastu: Zoja.Lipska@griskani.lv. Detalizētāka informācija par konkursa norisi pa tālruni 64640431. Pieteikums jāiesniedz līdz 2018. gada 12. februārim plkst. 16.30.

 

      Sīkāka informācija un pieteikuma anketa atrodama konkursa nolikumā.

VIENTUĻO SENIORU PIRMSSVĒTKU APCIEMOŠANAS AKCIJA

     Sadarbībā ar sociālajiem darbiniekiem Griškānu pagastā notika vientuļo senioru apciemošana. Pirmssvētku laikā Griškānu pagasta pārvaldes sociālie darbinieki kopā ar Griškānu pagasta pārvaldes priekšsēdētāju Jāni Aleksānu apmeklēja vientuļos cilvēkus un dāvāja tiem savu labestību un siltumu, pasniedzot arī Ziemassvētku dāvaniņas.

GRIŠKĀNU PAGASTĀ NOTIKS SKRIEŠANAS/SLĒPOŠANAS NODARBĪBU CIKLS

GRIŠKĀNU PAGASTĀ NOTIKS LEKCIJA/PRAKTISKĀ NODARBĪBA "MODERNO TEHNOLOĢIJU LIETOŠANA UN TO NEGATĪVĀ IETEKME"

GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ NOTIKS LEKCIJA/PRAKTISKĀ NODARBĪBA "ATKARĪGO CILVĒKU VESELĪBAS VEICINĀŠANAS IESPĒJAS UN METODES"

LEKCIJA/PRAKTISKĀ NODARBĪBA "Dabas produkti uzturā, kas veicina veselību"

10. janvārī Grišķānu pagasta Kultūras Namā notiks lekcija/praktiskā nodarbība ar nosaukumu "Dabas produkti uzturā, kas veicina veselību" . Lekcijas sākums ir paredzēts plkst 13.00!! Nāc un uzzini vairāk par veselīgu dzīvesveidu!!

JOGAS NODARBĪBAS GRIŠKĀNU PAGASTA KULTŪRAS NAMĀ

Piedāvājam Jūsu uzmanībai Jogas nodarbības, kuras notiks regulāri Griškānu pagasta Kultūras Namā! Sākums ir paredzēts plkst 19.30 un beigas 21.30. Visi laipni aicināti!! Nodarbības ir bezmaksas, lūgums paņemt līdzi vingrošanas paklāju. 

JAUNGADA EGLĪTE HOLIVUDAS STILĀ

Lieliskas ziņas!  29. decembrī notiks Jaungada eglīte Holivudas stilā pieaugušajiem. Sākums plkst 21.00 un beigas plkst 2.30. Laipni gaidīti uz jautro Jaungada pasākumu!

JAUNGADA EGLĪTE BĒRNIEM

Mīļie bērni un cienījamie vecāki, 

Aicinām Jūs visus piedalīties bērnu jaungada eglītē kopa ar salatēvu, sniegbaltīti un viņu draugiem. Tiekamies 29.decembrī plkst.10.00 Griškānu pagasta KN. 

ĪSTENOTS PROJEKTS "TAUTAS TĒRTPU IEGĀDE GRIŠKĀNU PAGASTA DEJOT UN DZIEDĀT GRIBĒTĀJIEM"

   Rēzeknes rajona kopienu partnerības LAD LEADER programmas ietvaros ir īstenots projekts “Tautas tērpu iegāde Griškānu pagasta dejot un dziedāt gribētājiem” Nr. 17-01-AL15-A0192202-000023. Projekta īstenošanas rezultātā Griškānu PII “Sprīdītis” bērniem un pedagogiem ir iegādāti 8 meiteņu, 8 zēnu un 8 sieviešu tautas tērpu komplekti, par kopējo summu 4624 EUR (četri tūkstoši seši simti divdesmit četri euro). Projekta publiskais finansējums ir 4161,60 EUR un Griškānu pagasta pārvaldes līdzfinansējums ir 462,40 EUR.

   Līdz šīm Griškānu PII “Sprīdītis” audzēkņi un pedagogi visos kultūras pasākumos uzstājās pašdarinātos apģērbos, kas ,diemžēl, neatbilda mūsdienu mākslinieciskās pašdarbības stingrajām prasībām. Realizējot projektu, Griškānu pagasta bērni un pieaugušie ir ieguvuši jaunus, skaistus tautastērpus. Tautastērpu komplektā meitenēm un sievietēm ietilpst brunči, garais krekls, priekšauts, galvas lakatiņš, zeķes, pastalas, saktiņa. Savukārt, zēnu komplektā ietilpst: bikses, krekls, kakla lakatiņš, zeķes, pastalas, saktiņa.

   Tautas tērpus darināja Ludzas biedrības “Senpilsāta”meistari. Paldies viņiem par kvalitatīvu darbu, sadarbību un sapratni. Sakām lielu paldies Aijai Dundurei par profesionālo konsultāciju. Paldies arī pagasta darbiniekiem Pāvelam Streikišam un Ivaram Arbidānam par sniegtajiem transporta pakalpojumiem.

Turpmāk, tērpjoties jaunajos tautastērpos, Griškānu pagasta mazie un lieli dejot un dziedāt gribētāji ar prieku apgūs latviešu tautas tradīcijas un kultūru, kā arī, uzstājoties kopā ar citiem pagastiem svētkos un tematiskajos pasākumos, veidos Rēzeknes novada latvisko vidi.

Projekta vadītāja Svetlana Klīdzēja,

biedrības Griškānu pagasta sieviešu klubs “Smaids” valdes locekle

Please reload